Hatalmas plazmakígyó suhant át a Nap felszínén – videó
Felvételeket készített az Európai Űrügynökség arról, ahogy a Nap felszínén 170 km/másodperc sebességgel száguldó gáz jut el a csillag egyik pontjáról a másikra.
Felvételeket készített az Európai Űrügynökség arról, ahogy a Nap felszínén 170 km/másodperc sebességgel száguldó gáz jut el a csillag egyik pontjáról a másikra.
Az Európai Űrügynökség (ESA) hamarosan dönthet arról, belevág-e egy olyan fejlesztésbe, amelynek végén a világűrből sugározná le az energiát a Földre.
Az Európai Űrügynökség (ESA) Solar Orbiter nevű eszköze a nyugodt koronáról – vagyis amikor a kevesebb a napkitörés – készített felvételt.
Az Európai Űrügynökség űrszondája, a Proba-2 több fotót is készített a legutóbbi részleges napfogyatkozásról, ezeket pedig egy videóba gyúrta össze.
Az európai Mars-járó robot eredetileg 2020-ban indult volna el a Mars felé, de a koronavírus-járvány közbeszólt. Aztán 2022 lett belőle, de az oroszok által indított háború miatt 2028 lehet az indítás dátuma.
A kutatók szerint a Deimos megértése szempontjából nagyon fontos az a videó, amit még februárban rögzített az Európai Űrügynökség űrszondája.
Samantha Cristoforetti újabb két fényképet osztott meg a Twitteren, amelyeket még szeptember 21-én készített.
Sikeresen útjára indult csütörtökön az egyik utolsó Ariane 5 hordozórakéta, és az űrbe szállított egy európai uniós műholdat, amely a nagy sebességű internet működtetését segíti majd Európában – jelentette be az Arianespace űrkutatási vállalat elnöke, Stéphane Israel.
Az Európai Űrügynökség szerint a Solar Orbiternek nem esett baja.
Sikerrel teljesítette szerdán első útját az Európai Űrügynökség (ESA) Vega-C rakétája, amellyel műholdakat fognak pályára állítani.
A BepiColombo űrszonda másodjára repült el a Merkúr mellett, egy ponton csupán 200 kilméterre volt a bolygótól.
A változás sokak szerint akkor állt be, amikor az új napciklus elkezdődött. Az ESA-nál úgy vélik: nehéz évek jöhetnek a műholdak számára.
Az ESA és a JAXA közös missziója során az űreszköz 200 kilométeres távolságban lesz a bolygó felszínétől.
Az Európai Űrügynökség Mars Express nevű szondája még áprilisban készített képet a bolygó egyik kráteréről.
A tervek szerint július közepén mutathatja be az Európai Űrügynökség az első színes felvételt, amit a James Webb űrteleszkóp készít.
A lábunk alatt zajló folyamatok még nem teljesen ismertek a tudósok előtt. Íme egy újabb ilyen.
A Solar Orbiter nevű napszonda március végén megközelítette központi csillagunkat, és hihetetlenül értékes adatokat rögzített. A művelet során elképesztő felvételek is készültek, amelyeket most publikált a NASA és az ESA.
A Mars felszínén hatalmas árkokat találni, amelyek 1000 kilométer hosszan terülnek el egy vulkán körül. Ezekről készített felvételt az európai Mars Express műhold.
A Nemzetközi Űrállomás (ISS) időnként pályakorrekcióra kényszerül, az Európai Űrügynökség pedig megmutatta, mi történik ilyenkor az ISS fedélzetén.
Az ExoMars nevű marsjáró jelenleg szétszerelve várja egy olasz raktárban, hogy kiderüljön, melyik cég rakétája indítja útnak a Mars felé.